Oppenheimer është zyrtarisht filmi biografik më i suksesshëm i të gjitha kohërave

17 shtator 2023 | 21:19

Oppenheimer është bërë filmi biografik me fitimet më të larta të të gjitha kohërave, duke tejkaluar fitimin prej 910.8 milionë dollarësh të Bohemian Rhapsody.

Filma të tjerë që ka tejkaluar përfshijnë American Sniper të 2014-ës (547.4 milionë dollarë) dhe muzikalin e vitit 2017 The Greatest Shoëman (435.7 milionë dollarë).

Regjisori i filmit, Christopher Nolan, ka reaguar me një postim në Tëitter për këtë rekord historik.

“Filmi #Oppenheimer ka tejkaluar 912 milionë dollarë në arkat botërore. Tani është filmi biografik me fitimin më të madh të të gjitha kohërave, duke ia kaluar ‘Bohemian Rhapsody’”, shkroi ai në Twitter.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me ministren…