Osmani: Bullgaria, partner i rëndësishëm i Kosovës

03 mars 2024 | 18:07

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar homologun bullgar, Rumen Radev me rastin e Ditës Kombëtare të Bullgarisë.

Ajo ka thënë se Bullgaria është parter i rëndësishëm i Kosovës dhe se është e lumtur që bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve po rritet.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, bashkë me Enver…