Osmani gabon në numërim, përsëritet votimi për ndryshimin e marrëveshjes

28 shkurt 2018 | 12:11

Komisioni për Punë të Jashtme pas pak mban mbledhjen e radhës pasi që kryetarja Vjosa Osmani ka gabuar në numërim të votave.

Gjatë votimit për amendementimin e këtij ligji për marrëveshjen e kufirit në mes Kosovës dhe Malit të Zi kanë qenë gjashtë vota pro, mirëpo Osmani ka gabuar në numërim.

Pasi të përfundojnë këto procedura pritet që ky projektligj të shkojë në Kuvendin e Kosovës.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 3 mars në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në…