Osmani: Ibrahim Rugova dhe Adem Jashari ndërtuan themelet e shtetit të Kosovës

26 shtator 2019 | 15:15

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani, gjatë një vizite në Kompleksin Memorial në Prekaz, ka thënë se ish-presidenti Ibrahim Rugova dhe komandanti Adem Jashari, kanë ndërtuar themelet e shtetit të Kosovës.

“Nderimi ynë për familjen Jashari, për komandantin legjendar Adem Jashari, i cili si një binom bashkë me presidentin Rugova, ndërtuan themelet e shtetit të Kosovës, është i përhershëm dhe shërben si një udhërrëfyes, për çdo hap që ne e qesim në çdo procesin të shtetndërtimit dhe në të gjitha sfidat që na dalin përpara, në fuqizimin e shtetit tonë dhe në zhvillimin e tij”, ka thënë Osmani, e cila ka qenë e shoqëruar nga zyrtarë të LDK-së.

Ajo ka thënë se ka shkruar në Prekaz për të nderuar sakrificën më sublime të luftës së fundit në Kosovë, atë të familjes Jashari.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës…