Osmani pas takimit me Escobarin e Lajçakun: Zgjedhjet në veri janë të mundshme në përputhje me ligjin

06 qershor 20:41

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani gjatë takimi me të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi ka thënë se zgjedhjet e reja në veri janë të mundshme.

Gjatë takimit, Osmani bashkë me Escobarin e Lajçakun folën edhe për hapat tutje për paqen dhe stabilitetin në rajon.

“Theksova se mosndëshkimi për grupet dhe individët kriminalë që kanë ushtruar dhunë ndaj policisë, gazetarëve, KFOR-it, EULEX-it dhe qytetarëve nuk duhet toleruar”.

“Po ashtu, nënvizova se zgjedhjet e reja janë të mundshme në përputhje me ligjin dhe parimet demokratike përfshirë pjesëmarrjen e të gjithëve”, tha Osmani.

Më tej, e para e shtetit tha se në takim shprehu edhe përkushtimin e plotë të Kosovës për të vazhduar punën me partnerët e saj për të siguruar sundimin e ligjit në veri të vendit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Karim Benzema ka kompletuar transferimin te Al-Ittihad. Klubi nga Arabia…