Osmani takohet me ambasadorin turk, ideojnë për krijimin e institucioneve të reja

01 mars 2021 | 16:26

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur të hënën në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Cagri Sakar, me të cilin ka diskutuar për raportet bilaterale mes dy shteteve, duke potencuar bashkëpunimin e vazhdueshëm dhe raportet e mira mes shteteve.

Në këtë takim, Osmani është shprehur falënderuese për ndihmën që shteti turk i ka ofruar Republikës së Kosovës dhe qytetarëve të saj në fusha të ndryshme, e sidomos tash së fundmi përgjatë pandemisë.

Ajo ka theksuar faktin se Turqia ka ofruar ndihmë në trajtimin e pacientëve në faza të ndryshme që ka qenë ndihmë e madhe për Kosovën.

Ndërsa ambasadori Sakar ka uruar Osmanin për rezultatin e arritur në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke konstatuar se vullneti i qytetarëve të Republikës së Kosovës është i qartë dhe se i njëjti duhet të jetësohet përmes krijimit të institucioneve të reja.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Takimet në fundjavë kanë dhuruar ndeshje mjaft interesante në FIVE…