Osmani voton: Ditë historike dhe vendimtare për të ardhmen e Kosovës

06 tetor 2019 | 11:51

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, e ka kryer obligimin e saj qytetar.

Ajo e shoqëruar nga bashkëshorti i saj Prindon Sadriu ka hedhur votën e saj në Qendrën e Votimit që është e vendosur në Fakultetin Teknik.

Osmani pas votimit kërkuar nga qytetarët që të dalin dhe ta shprehin vullnetin e tyre të lirë.

“Thirrja ime është për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës që të bëhen pjesë e këtij vendimi historik sepse vërtetë kjo është një ditë historike dhe vendimtare për të ardhmen e Kosovës”.

“Besoj shumë që nëpërmjet një procesi fer, të lirë dhe demokratik, Kosova sot do të ketë arsye për të festuar”, ka thënë Osmani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Votën sot e ka hedhur edhe kandidati për kryeministër nga…