Pacolli takon përfaqësuesit e shteteve që nuk e kanë njohur Kosovën

08 shkurt 19:35

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është takuar me përfaqësuesit e shteteve që akoma nuk e kanë njohur Kosovën.

“Në lutjet e mëngjesit në Washington, pata mundësinë që të takohem edhe me udhëheqës dhe përfaqësues shtetesh që nuk e kanë njohur ende Kosovën. Takova ministrin e jashtëm të Filipineve, zonjën e parë të Ruandës dhe ministrin e Infrastrukturës së Republikës së Kongos”, ka shkruar Pacolli në llogarinë e vet në “Facebook”.

Fotografia e Behgjet Pacolli

Fotografia e Behgjet Pacolli

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Krerët e lartë të shteteve të botës po marrin pjesë…