Reagimi i Trumpit kur përmenden emrat e Thaçit dhe Haradinajt në Lutjet e Mëngjesit (video)

08 shkurt 19:32

Krerët e lartë të shteteve të botës po marrin pjesë në ceremoninë e Lutjeve të Mëngjesit në SHBA.

Pjesë e kësaj ceremonie janë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Gjatë prezantimit të emrave të mysafirëve nga prezantuesi së pari i uron mirëseardhje presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, pastaj prezantuesi thërret emrin e kryeministrit Ramusha Haradinaj.

Thaçi në momenti që i përmendet emri, ngrihet në këmbë dhe i përshëndet të pranishmit, ndërsa njëjtë vepron edhe kryeministri, i cili zgjon edhe kureshtjen e Donald Trump-it, shkruan Magazina.

Pasi prezantohet kryeministri i Kosovës, Trump shihet duke e kërkuar Haradinaj, i cili me zorë e gjenë në mesin e shumë të ftuarve.

Të dy udhëheqësit kosovar priten me duartrokitje në këtë ceremoni.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, ka…