Papa Françesku merr vaksinën kundër Covidit

14 janar 15:43

Vatikani ka konfirmuar që Papa Françesku dhe paraardhësi i tij në këtë pozitë, Benedikti XVI, kanë marrë vaksinën e koronavirusit.

Zëdhënësi Matteo Bruni, ka thënë se atyre iu dha doza e parë “si pjesë e programit të vaksinimit”.

Është raportuar se Papa Françesku, 84 vjeç, i cili humbi gjysmën e mushkërive nga një infeksion në rininë e tij, ishte ndër të parët që mori vaksinën kur nisi vaksinimi atje të mërkurën, raporton “BBC”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Leonardo DiCaprio mund të jenë në prag të martesës me…