Papa Françesku shpërthen në lot teksa po lutej për paqen në Ukrainë

08 dhjetor 19:45

Papa Françesku u përlot të enjten teksa po lutej për paqen në Ukrainë gjatë një vizite tradicionale në qendër të Romës.

Zëri i papës filloi të dridhej teksa përmendi ukrainasit dhe iu desh të ndalonte, pa mundur të fliste, për rreth 30 sekonda.

“O Virgjëreshë e Shenjtë, sot desha t’ju përcjell falënderimet e popullit ukrainas…” filloi të lexojë fjalimin e tij, duke qëndruar në këmbë por ndaloi. Pasi turma kuptoi se Papa ishte përlotur, filloi ta duartrokiste. “…e popullit ukrainas për paqen që i kërkojmë Zotit prej disa kohësh”, shtoi më pas Papa.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas një debati të gjatë, që u përcoll gjatë ditës…