Parashikimi i motit për sot

15 tetor 2018 | 09:32

Në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se kjo situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike me vlerat e temperaturave si të ditëve paraprake, minimalet 5-6 gradë celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-22 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë mesatare nga drejtimi i verilindjes.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Imer Rusinovci Prodhimtaria e grurit ka karakter strategjik, dukuri kjo…