Parashikimi i motit për sot

12 dhjetor 08:45

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Nëpër ultësira parashihet të krijohet mjegull e radiacionit. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius. Masat e ajrit me presion të lartë vazhdojnë të mbeten aktive mbi territorin tonë. Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi 1-4m/s”, ka njoftuar IHMK-ja.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë…