Parashikimi i motit për të shtunën në Kosovë

12 qershor 2020 | 23:16

Nesër, e shtunë, në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Siç njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), parashihet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës, Ministrja e Punëve…