Pas lopës më të madhe, bëhet viral viçi më i vogël në botë!

09 dhjetor 2018 | 15:29

Në Mississippi të SHBA-ve ka lindur viçi më i vogël në botë. Ai ka peshën e një maceje.

Viç 4.5 kilogramësh është dërguar tek veterinari pas lindjes për shkak se pronari kishte dyshime se mos ishte i sëmurë.

Emri i viçit është Lil Bill dhe fotografitë e tij janë bërë virale. Ai erdhi në jetë një ditë pasi që në Australi u zbulua lopa më e madhe në botë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Forcat e sigurisë iraniane kanë arrestuar dhjetë persona, nën dyshimin…