Pasaportat më të fuqishme të vitit 2018 (Foto)

29 maj 2018 | 15:33

“Henley Passport Index” ka renditur të gjitha pasaportat e botës sipas numrit të vendeve që mbajtësit e tyre mund të vizitojnë pa viza.

Ata kanë përdorur të dhënat e mbledhura nga “International Air Transport Association”.

Japonia ka pasaportën më të fuqishme në botë, pasi poseduesit e tyre mund të udhëtojnë pa viza në 189 vende të botës.

Pas tij renditen Singapori dhe Gjermania me qasje në 188 vende. (TCh)

Related imageImage result for passport finlandRelated image

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Djali i ish-presidentit Ibrahim Rugova, Mendimi, dhe nënkryetari i PDK-së,…