Patrullimet e përbashkëta të policisë së Kosovës dhe Shqipërisë do të fillojnë prej 1 korrikut

13 qershor 2024 | 08:49

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka deklaruar se edhe këtë verë patrullimi i policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë do të vazhdojë duke filluar nga data 1 korrik.

Sipas tij, këto patrullime do të jenë në shërbim të qytetarëve të të dyja vendeve.

“Patrullimet do të fillojnë me dijen time prej 1 korrikut, qysh tash bashkëpunimi i Policisë i dy vendeve është shumë i mirë. Patrullimet, patjetër që do të ndihmojnë ata të jenë më efikas dhe të iu shërbejnë sa më mirë qytetarëve”, tha ministri për Ekonomia Online.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë me dije se sot në Kosovë…