PDK-ja premton ulje të papunësisë në 15 për qind (Video)

26 shtator 2019 | 15:37

Ulja e papunësisë deri në 15 për qind, është njëri nga premtimet e Partisë Demokratike të Kosovës.

Anëtari i kësaj partie Memli Krasniqi, në një intervistë për “Radion Evropa e Lirë”, ka thënë se gjatë mandatit katërvjeçar, rritja ekonomike do të jetë rreth 8 për qind.

Krasniqi ka folur edhe për shumë çështje të tjera që e presin qeverinë e ardhshme të Kosovës.

PDK premton ulje të papunësisë në 15 për qind

Në raundin e intervistave me përfaqësues të partive politike që garojnë në zgjedhjet e 6 tetorit, Radio Evropa e Lirë ka intervistuar Memli Krasniqin nga PDK, i cili flet për prioritetet e kësaj partie.

Gepostet von Radio Evropa e Lirë am Donnerstag, 26. September 2019

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidatët për Komisionin Evropian nga Hungaria dhe Rumania kanë konflikte…