Pedrosa njofton pensionimin nga MotoGP

12 korrik 17:28

Piloti i Hondës, Dani Pedrosa ka bërë me dije se ky është sezoni i tij i fundit në MotoGP.

“Është një vendim i vështirë pasi bëhet fjalë për sportin që dua, por nuk e përjetoj më konkurrencën si më parë dhe tani kam të tjera prioritete”, ka thënë 32-vjeçari, Dani Pedrosa.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka…