Pejë, konfiskohen 1724 paketime të barnave pa banderola

25 maj 11:17

Policia ka raportuar se dje në Pejë në bashkëpunim me inspektorët e Ministrisë së Shëndetësisë kanë kontrolluar disa barnatore ku kanë konfiskuar 1724 kuti të barnave pa banderola.

“Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupcionit në Pejë  në bashkëpunim me inspektorët e Ministrisë së Shëndetësisë kanë kontrolluar disa barnatore ku kanë gjet dhe konfiskuar  1724 paketime të llojeve të ndryshme të barnave pa banderola. Lidhur me rastin  është njoftuar Prokurori dhe rasti mbetet nën hetime”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në orën 17:00, në Vaksincë të Likovës te varrezat…