People’s Choice Awards: Lista e fituesve

07 dhjetor 16:23

Artistët më të mirë të muzikës, filmave, televizionit dhe pop culture u mblodhën për të zgjedhur mes tyre fituesit e votuar nga njerëzit!

Ryan Reynolds u nderua me çmimin The People’s Icon për kontributin e tij në industrinë e argëtimit gjatë tre dekadave të fundit. Lizzo mori ccmimin The People’s Champion për ndikimin e saj në muzikë dhe TV si dhe përkushtimin e saj për të mbrojtur diversitetin. Shania Twain mori trofeun e The Music Icon.

People’s Champion Award: Lizzo

Music Icon Award: Shania Twain

People’s Icon Award: Ryan Reynolds

Kinema/televizion

Filmi i vitit 2022: Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Filmi komedi i vitit 2022:  The Adam Project

Filmi aksion i vitit 2022: Top Gun: Maverick

Filmi dramatik i vitit 2022: Don’t Worry Darling

Aktori më i mirë i vitit 2022: Chris Hemsworth, Thor: Love and Thunder

Aktorja më e mirë e vitit 2022: Elizabeth Olsen, Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Ylli i vitit 2022 (film dramatik): Austin Butler, Elvis

Ylli i vitit 2022 (film komedi): Adam Sandler, Hustle

Ylli i vitit 2022 (film aksion): Elizabeth Olsen, Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Show i vitit 2022: Stranger Things

Seriali dramatik i vitit 2022: Grey’s Anatomy

Seriali komedi i vitit 2022: Never Have I Ever

Reality show i vitit: The Kardashians

Muzikë

Artistja e vitit: Taylor Swift

Artisti i vitit: Harry Styles

Grupi i vitit: BTS

Kënga e vitit: “About Damn Time,” Lizzo

Albumi i vitit: Midnights, Taylor Swift

Videoklipi i vitit:  “Anti-Hero,” Taylor Swift

Artisti i ri më i mirë: Latto

Bashkëpunimi i vitit (muzikë): “Left And Right,” Charlie Puth Featuring Jung Kook.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i grupit parlamentar të AAK-së Besnik Tahiri, ka kërkuar…