Për 24 orë, 199 vizita në QKUK

01 shkurt 2019 | 09:07

199 persona janë trajtuar në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit.

31 pacientë janë shtrirë në dhomën e kujdesit të avancuar emergjent, raporton “Epoka e re”.

Në këtë kohë, janë trajtuar edhe 45 raste kirurgjike, 69 internistike dhe 41 ortopedike.

4 persona kanë marrë ndihmë mjekësore, si pasojë e lëndimeve të marra në aksidente trafiku.

Ndërkaq, 21 pacientë janë shtrirë në klinika të ndryshme të QKUK-së, për trajtim të mëtutjeshëm.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK),…