Për tri ditë, 514 pacientë kanë kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK

08 janar 14:43

Qendra e Klinikës Universitare të Kosovës (QKUK ka bërë me dije se vetëm brenda tri ditëve në Klinikën Emergjente kanë kërkuar ndihmë mjekësore 514 pacientë.

Sipas kësaj klinike, prej 514 pacientëve, 113 janë trajtuar në dhomën e reanimimit, 175 në internistike, 102 në ortopedi dhe 98 i janë nënshkruar ndërhyrjes kirurgjike.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zyrtarët britanikë dhe evropianë po diskutojnë mundësinë e shtyrjes së…