Për vrasjen e vëllait reagon Ibrahim Kelmendi, ja kë e akuzon ai

27 shkurt 10:15

Veprimtari, vëllai i Qerim Kelmendit i cili u vra mbrëmë në mesnatë, Ibrahim Kelmendi përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar disa fjalë për këtë vrasje.

“Ngushëllime bashkëshortes, vajzës, motrave, vëllezërve, bashkëveprimtarëve, bashkëluftëtarëve, shokëve dhe të gjithëve që i ka pikëlluar vrasja babare, që u bë ndaj vëllait Qerim – i pari ushtar UÇK-së i cili qe plaguar në aksion gueril në vitin 1996! Dorë e zgjatur vrastare e Serbisë, mallkimi dhe turpi ju mbulofshin!”, ka shkruar Ibrahim Kelmendi.

Në foto: Heronjtë Ilir Konushevci, Adrian Krasniqi, dhe tashme edhe i lavdishmi Qerim Kelmendi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Veprimtari Bardhyl Mahmuti përmes një postimi në llogarinë e vet…