Përplasen dy trena në Itali, raportohet për shumë të plagosur

10 dhjetor 2023 | 22:20

Dy trena janë të linjës hekurudhore Bologna-Rimini, janë përplasur në zonën e Ravenna-s në Itali.

Sipas informacioneve paraprake 17 persona kanë mbetur të plagosur. Mediat italiane raportojnë se zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë me ekipe nga Ravenna dhe Forlì.

Ndërsa trafiku i trenave është pezulluar midis Castel Bolognese dhe Forlì.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në…