Përurohet kompleksi rekreativ “Atlantis” në Vushtrri

19 qershor 11:22

Mbrëmë është përuruar kompleksi rekreativ “Atlantis” në Dumnicë të Epërme të Vushtrisë.

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka thënë se ky fshat i Vushtrrisë tanimë po shndërrohet në një pikë të rëndësishme turistike, që përpos zooparkut të drerëve dhe llojeve të shpendëve, tani iu shtua edhe kompleksi rekreativ “Atlantis” (investime të vëllezërve Avdyli).

“Ky kompleks me pishina të bukura, restorant dhe vende për rekreacion, me kushtet, me klimën dhe me bukuritë natyrore, do të jetë vendi më i kërkuar për t’u vizituar. Komuna e Vushtrrisë, në afatin më të shpejtë, ka asfaltuar rrugën deri te kompleksi, si ndihmesë për biznesin”, ka thënë Idrizi.

May be an image of 3 people, people standing, balloon and outdoors

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur në…