“Pikë” e Alketa Gashi Fazliut promovohet në Vlorë

30 nëntor 21:28

Në një ceremoni madhështore ku u bashkuan bota akademike, ajo politike,shoqëria civile dhe sipërmarrësit u organizua konferenca akademike në 110 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë dhe përurimi i librit “Pikë” të shkrimtares e gazetares Alketa Gashi Fazliu!

“Pikë” e Alketës që sipas zv.ministres Vilma Bello- vjen në Shqipëri për të treguar pikën e qëndresës dhe kthesës së madhe historike të shqiptarëve pikërisht në Vlorën e 1912-ës!

Autorja ndau momente të këndshme me lexuesit dhe siç u shpreh ajo ishte emocion i shumëfisht përurimi i librit ne Univeristetin e Vlorës “Ismail Qemajli” duke e ditur edhe lidhjen e saj shpirtërore me Shqipērinë.

Kujojmë që Alketa ishte prezantuesja e aktiviteteve për shënimin e përvjetorit të 110 jubilar të shtetit shqiptar!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
"Thirrje për protestë: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara! Në…