Piktori Agim Bujupi me ekspozitë personale në Bolonjë të Italisë

28 maj 15:49

Piktori i talentuar, Agim Bujupi, ka prezantuar punimet e tij në një ekspozitë personale në Bibliotekën e Bolonjës në Itali.

Me këtë rast, Bujupi ka falënderuar motrën e tij, e cila është marrë me organizimin e kësaj ekspozite.

“Ekspozitë personele në Biblotekën e Bolonjës në Itali. Falënderoj Mahije Bujupi (motrën time) për organizimin e ekspozitës, në kuadër te aktivitetit të saj me nxënësit shqiptarë për ruajtjen e gjuhës dhe tradites shqipetare në Itali!”, ka shkruar Bujupi në “Facebook”. /Epoka e re/

      

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë…