Polakët ndërtojnë labirintin më të madh në botë nga bora

02 shkurt 12:33

Në Poloni është ndërtuar labirinti më i madh në botë prej bore, që po tërheq në masë të madhe vëmendjen e banorëve lokalë, por edhe të turistëve.

Labirinti nga bora që duket si në ëndrra gjendet në Zakopane në kufi më Sllovakinë. Zakopane është një qytet i vogël dhe shumë i njohur për sportet dimërore, por edhe për numrin e madh të turistëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tifozët e KF Feronikeli, “Tigrat e Zi” nëpërmjet një postimi…