Policia konfiskon një pistoletë në Vushtrri

21 korrik 23:36

Gjatë një kontrolli rutinë të policisë në rrugën “Ismail Qemali” në Vushtrri, sonte rreth orës 21:00 brenda veturës së një të dyshuari-pasagjer është gjetur një armë zjarri.

Me këtë rast atij i është sekuestruar arma e llojit “Pistoletë” me gjashtë fishekë, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje, ka njoftuar për Klan Kosovën Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Ndërkaq, pas intervistimit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt dhe ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale “Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të…