Policia ndalon një shtetas serb në Jarinjë për mosdeklarim të parave

20 maj 23:10

Sot, rreth orës 15:00, pranë brezit kufitar në Jarinjë, patrulla policore kufitare ka ndaluar një veturë të cilën e drejtonte një person shtetas i Serbisë.

Gjatë kontrollit janë gjetur 12.665 (dymbëdhjetë mijë e gjashtëqind e gjashtëdhjetë e pesë) euro dhe 363.080 (treqind e gjashtëdhjetë e tremijë e tetëdhjetë) dinar (valutë e Serbisë), të holla këto të pa deklaruara.

Për rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe rasti me paratë i është dorëzuar Doganës së Kosovës për procedura të mëtejme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Futbollisti i njohur turk, Merih Demiral, ka njoftuar se është…