Porosia e Joshuas për Wilderin dhe Furyn

04 dhjetor 14:05

Deontay Wilder dhe Tyson Fury, u ndanë në paqe në meçin e 2 dhjetorit. Juria vendosi me barazim në meçin e Deontay Wilderit me Tyson Furyt, mirëpo kjo nuk mbaron me kaq.

Një ripërballje e mundshme mes tyre mund të ndodhë shumë shpejtë, edhe pse ‘Maska e Hekurt’ po e kërkon përballjen me Anthony Joshuan. Boksieri anglez ka bërë një deklaratë tejet interesante, ku i ka ftuar që të dy në përballje.

“Pse iu dashtë kaq kohë këtij budallaje? Sikur ne mos të jemi të interesuar?!! Të lumtë Fury! Ata tentuat të mposhtin ty, pasi ishin të mendimit se kishe përfunduar!. Do të jemi i drejtë ndaj teje, do të jem i gatshëm, kur të jesh edhe ti! Cilido nga ju”, ka shkruar Joshua.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, të martën ka…