Portieri kosovar Rijad Bytyqi, nënshkruan kontratë me Arminia Klosterhard në Bundesliga 2

09 shtator 19:43

Portieri nga Kosova, Rijad Bytyqi (U-19), ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin nga Gjermania Arminia Klosterhard  në Bundesliga 2.

Bytyqi rrjedhë nga shkolla e futbollit “Roni 19” në Kosovë.

Më parë ishte pjesë e kombëtares së Kosovës U-15-17, ishte i ftuar edhe tek U19 por për shkak të një lëndimi kishte pauzuar.

Më pastaj ishte transferuar në Gjermani, ku pas stërvitjeve dhe angazhimeve arriti ta rikthej formën e tij dhe pritet të ngjitet në majat e futbollit.

Tashmë, ai është në formën e tij më të mirë dhe pritet të shkelqej. Ai është e ardhmja e portës së Kosovës.

Për të kanë nisur të intetesohen shumë klube nga bundesliga 2, por ai vendosi të nënshkruante me Arminia Klosterhard.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkruan: Valon Murati Liritë individuale qëndrojnë në thelb të të…