Posteri i rrallë i Elvis Presleyt shitet në ankand për 42 000 dollarë

24 prill 11:44

Një poster i rrallë i mbretit të popit, Elvis Presley, është shitur në ankand për më shumë se dyfishin e çmimit të pritur. Posteri i realizuar për një shfaqje të koncertit më 19 maj 1955 u shit në ankand për 42 000 dollarë.

Giles Moon of Texas priste që posteri të shitej për 20 000 dollarë. Posteri reklamon një koncert në Raleigh të Presleyt. Blerësi dhe shitësi e këtij posteri kanë preferuar të mbeten anonimë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ed Sheeran ka zbuluar detaje të reja mbi albumin e…