Prandelli, trajner i Genoas

07 dhjetor 13:08

Cesare Prandelli është emëruar trajner i ri i skuadrës së Genoas. Strategu italian në këtë pozitë e zëvendëson të shkarkuarin Ivan Juriqin.

Prandelli në të kaluarën e ka drejtuar Romën, Fiorentinën, Valencian dhe Galatasarayn, kurse ishte trajner edhe i Kombëtares së Italisë.

Skuadra e Genoas pas katërmbëdhjetë xhirove në Serie A renditet në vendin e 14-të me 15 pikë.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), aktualisht deputet i…