Presidenti Thaçi dekoron publicistin Migjen Kelmendi

21 shkurt 14:17

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar publicistin Migjen Kelmendi me Medaljen Presidenciale për kontributin e tij gjatë periudhës më të rëndësishme që ka kaluar Kosova.

“Është kënaqësi e veçantë që si President i Kosovës, të ndaj këtë medalje presidenciale për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, publicistin, intelektualin, shkrimtarin, dhe kontribuuesin e madh për kauzën kombëtare në momentet më të rëndësishme që ka kaluar Kosova”, ka thënë Thaçi.

Ndërsa Migjen Kelmendi, ka thënë së këtë dekoratë e sheh si mirënjohje për punën e madhe që është bërë nga ekipi që ai e ka udhëhequr gjatë viteve 1997-1999.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas një mosmarrëveshje katër meshkuj shqiptarë janë përfshirë në rrahje…