Princi Harry flet për dashurinë që ka për vëllain e tij William

31 janar 15:01

Duka i Sussex-it, Harry, është rikthyer pas në fëmijërisë dhe grindjeve intensive që pati me vëllain e tij. Megjithatë, kjo nuk e pengon Dukën e Sussex-it të flasë për dashurinë e tij për vëllain e tij të madh.

Në një kapitull të librit të tij ‘Spare’, Princi Harry i cili së fundmi ka dhënë disa intervista me gruan e tij Meghan Markle, përmend një skenë mes tij dhe vëllait të tij William.

Historia prekëse e Princit Harry për fëmijërinë e tij dhe duke luajtur me William

Në veçanti, u tregua një histori nga fëmijëria e tyre. Kur vizitonin miqtë e babait të tyre Hugh dhe Emily në Norfolk, dy vëllezërit shpesh luanin lojëra të tilla si Hide and Seek dhe Capture the Flag.

Megjithatë, siç zbuloi Harry, lojërat do të përfundonin gjithmonë në një luftë masive  mes tyre.

Në fakt, në librin e tij Harry përmend në mënyrë karakteristike: “Pas lojës, njëri t’i tërhiqte flokët, sytë, t’i mbante duart, etj. Gjithçka ishte e bukur në dashuri dhe luftë dhe në vilën e Hugh dhe Emily”.

Ai shtoi: “Duke qenë më i ri dhe më i vogël, gjithmonë e kam marrë të gjithë peshën mbi vete. Uilliami më ka nxirë syrin dhe ma ka mavijosur buzët. Por nuk e kisha problem. Më bëri të ndihem i egër dhe mizor .” Gjithashtu, Princi Harry foli edhe për faktin se shumë herë si fëmijë ata ndaheshin në grupe dhe gjithmonë e mbronte vëllain e tij. “Nuk e di sa luftëtar i mirë kam qenë. Por gjithmonë kam arritur ta mbroj William-in”, tha ai.

Më në fund, Princi Harry foli me dashuri për vëllain e tij të madh dhe dashurinë që kishte për të. “Kur lufta përfundonte përgjithmonë, ne do të largoheshim dhe ndjeva një dashuri të tillë për të.”, pranoi ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë,…