Princi Harry: Isha i shqetësuar se historia do të përsëritej

01 mars 14:21

Çifti Harry dhe Meghan kanë dhënë intervistën e parë ekskluzive për Oprah Winfrey që kur janë larguar nga Pallati Mbretëror.

Në fragmente të speciales televizive të bëra publike, Duka ka ndarë shqetësimin e tij se historia po “përsëritej” para se të vendoste të tërhiqej nga Familja Mbretërore. Ai rrëfen se ishte “lehtësuar” që kishte pranë gruan e tij Meghan.

“Shqetësimi im më i madh ishte që historia të përsëritej. Unë jam thjesht i lehtësuar dhe i lumtur që jam ulur këtu, duke biseduar me ty, me gruan time në krah,” shtoi ai.

Duka i referohet largimit të nënës së tij, Princeshës Diana nga Familja Mbretërore tre dekada më parë, duke thënë se ai:

“Nuk mund të filloj të imagjinoj se si duhet të ketë qenë që ajo të kalonte nëpër këtë proces vetë gjatë gjithë atyre viteve më parë sepse ka qenë tepër e vështirë për ne të dy por të paktën kemi pasur njëri-tjetrin “.

Dukesha e Sussex nuk foli gjatë dy klipeve 30 sekondëshe të programit të lëshuar nga rrjeti amerikan CBS brenda natës.

Intervista ndërkohë do të transmetohet më 7 Mars në SHBA, por është e paqartë nëse do të shfaqet edhe në Mbretërinë e Bashkuar.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të paktën 15 migrantë afrikanë janë mbytur kur anija e…