Prishtina e mposhti Dritën, kjo është deklarata e Ramadanit

24 shkurt 17:23

Trajneri i Prishtinës, Zekerija Ramadani është deklaruar pas fitores ndaj Dritës. “Bardhekaltërit” mposhtën kampionin e Kosovës me rezultat 2-0 në “Fadil Vokrri”.

Pas ndeshjes, Ramadani përgëzoi lojtarët për fitoren, duke thënë se është meritë e tyre.

“Është merita e futbollistëve për fitoren ndaj Dritës, ata dhanë maksimumin. I uroj futbollistët mi për fitoren dhe shpirtin luftarak. Ne u shpërblyem me tre pikë që ishte edhe objektivi i jonë për këtë ndeshje. Ne duhet të jemi me këmbë në tokë dhe nuk duhet të përballemi me eufori”, u shpreh ai për ArtSport1.

Me këtë fitore, Prishtina tani është në garë për titull, ngase është katër pikë prapa liderit, Ballkani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ekuadori është në kaos. Në tre burgje ka nisur një…