Prishtina fiton derbin ndaj Flamurtarit

28 tetor 2019 | 20:42

Prishtina ka vazhduar me ecurinë e fitoreve në Superligën e Kosovës.

Skuadra e Armend Dallkut pas triumfit në derbi ndaj Dritës, ka mposhtur sonte rivalin lokal Flamurtarin.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, vendasit fituan me rezultat të pastër 2:0.

Dy golat e fitores Prishtina i shënoi në pjesën e parë përmes Meriton Korenicës (43) dhe Armend Thaqit (45).

Edhe në pjesën e dytë Prishtina ishte më dominuese, por që asnjëra prej skuadrave nuk arritën të shënonin gola tjerë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lutfi Haziri është emëruar shef i ekipit negociator të LDK-së…