Prishtinë, nis ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe sindromën Down

25 shkurt 15:40

Në Komunën e Prishtinës ka nisur ndërtimi i Qendrës për Autizëm dhe Sindromën Down. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Qendra për Autizëm dhe Syndromen Down po ndërtohet me shpejtësi të madhe. Qendra e bashkëfinancuar nga komuna jonë, TIKA si dhe shoqatat Autizmi dhe Syndrome Down do të jetë qendra e parë dhe e vetme e këtij lloji në Kosovë”, ka thënë Ahmeti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të rinumërohen…