Procedohet për në Kuvend Projektligji për kontrollin dhe mbikëqyrjen e kufijve

23 janar 2018 | 13:05

Komisioni për Punë të Brendshme dhe Siguri, ka proceduar për në seancë plenare Projektligjin për kontrollin dhe mbikëqyrjen e kufijve shtetëror.

Ky projektligj është cilësuar si tejet i rëndësishëm, mirëpo procedimi i tij është bërë pa përkrahjen e komisionit.

Amendamentet e grupit punues nuk janë përkrahur nga Lista Serbe, përderisa amendamentet e propozuara nga ky subjekt politik nuk kanë marrë përkrahjen e komisionit.

Gjithashtu është proceduar edhe Projektligji për infrastrukturën kritike, që deri më tani i ka munguar Kosovës. Ky projektligj është miratuar nga të gjithë anëtarët e komisionit. KK

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismajl Kurteshi dhe kryetari i Therandës,…