Propozohet formula ideale e kafesë

29 janar 11:30

Më pak kafe dhe më pak e imët, e përgatitur me më pak ujë.

Kjo është receta ideale për të pasur kafen ekspres më të mirë, formulë e botuar në revistën “Matter” nga një grup prej 10 kimistësh dhe matematikanësh nga pesë vende, të udhëhequr nga Jamie Foster nga Universiteti britanik i Portsmuthit.

Pika fillestare e studimit është se edhe nëse bëhet në të njëjtën mënyrë, kafja ekspres ndryshon.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Banorët e qytetit Nordlingen në Gjermani e dinë se jetojnë…