Propozohet “superautostrada” që mund të iu dërgojë nga Evropa në SHBA me veturë

19 tetor 21:35

Një rrugë që shtrihet në më shumë se 80% të botës – Rusia propozon një autostradë që do t’ju çojë nga Evropa në Shtetet e Bashkuara!

Sipas një artikulli në Siberian Times, presidenti i Hekurudhave Ruse propozoi një plan për një autostradë masive Trans-Siberiane që do të lidhte kufirin lindor të vendit të tij me shtetin amerikan të Alaskës, duke kaluar një rrip të ngushtë të Detit Bering që ndan Azinë dhe Amerikën e Veriut.

Ajo autostradë do të shkonte nga Londra (MB) në Nju Jork (SHBA).

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vazhdojnë të shënohen gola në ndeshjen mes Atletico Madridit dhe…