Protesta e PSD-së përmes fotove kundër vizitës së Trendafilovës dhe kundër Speciales

29 nëntor 2023 | 17:06

Partia Socialdemokrate (PSD) ka protestuar sot kundër vizitës në Kosovë të kryetares së Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, duke hedhur bomba tymuese që krijuan tym të madh të zi pranë hotelit “Sirius” në Prishtinë, ku ajo po mbante takim me shoqërinë civile.

Sipas PSD-së, Policia e Kosovës gjatë protestës i arrestoi gjashtë anëtarë të saj, përfshirë edhe kryetarin e saj, Dardan Molliqaj.

Protestuesit mbanin në duar pankarta me mbishkrimet “UÇK-ja nuk mund të gjykohet”, “UÇK-ja është përpjekja për liri”, dhe “Trendafilova out”, si dhe brohoritën “Poshtë Gjykata Speciale”.

May be an image of 4 people, crowd and text

May be an image of 6 people and text

May be an image of 3 people and text

May be an image of 6 people

May be an image of 4 people, crowd and text

May be an image of 7 people, crowd and text

May be an image of 7 people and text

May be an image of 1 person and text

May be an image of fireMay be an image of 6 people and fire

May be an image of 5 people, crowd and text

May be an image of 3 people

May be an image of 8 people

May be an image of 3 people, crowd and text

May be an image of 6 people, crowd and text

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjigantët francezë të Paris Saint-Germain dhe “bardhezinjtë” e Newcastle, nuk…