Publikohen çmimet e derivateve, shtrenjtohet benzina

29 tetor 10:41

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 24 orët e fundit.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.73 euro për litër, i benzinës me 1.41 euro dhe i gazit me 0.72 euro. Pra, çmim i naftës dhe gazit ka mbetur i pandryshuar, ndërkaq i benzinës është shtrenjtuar për 1 cent.

Këto çmime vlejnë nga ora 10:00 e së shtunës për 24 orë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Maxim Australia” ka publikuar listën e përvitshme ‘Hot 100’ për…