Publikohet fotografia ‘familjare’ e Procesit të Berlinit

03 nëntor 11:19

Udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor janë takuar të enjten në Berlin të Gjermanisë për Procesin e Berlinit.

Samiti i organizuar është udhëhequr nga kancelari gjerman, Olaf Scholz. Në fjalën e tij, Scholz ka deklaruar se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në Bashkimin Evropian (BE).

Pas fjalimit të Scholz, udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë bërë edhe fotografinë “familjare” të Procesit të Berlinit, ku shihen edhe dy kryeministrat nga Kosova dhe Shqipëria, Albin Kurti dhe Edi Rama.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me iniciativën e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Elmi Reçica…