Punëtorët teknikë të QKMF-së në Prishtinë protestojnë për paga

26 shtator 2023 | 11:26

Punëtorët teknikë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë po protestojnë sot në shenjë pakënaqësie ndaj trajtimit të tyre lidhur me pagat dhe kushtet tjera.

Ata thonë se për shkak të kushteve të papërshtatshme, do e braktisin punën, transmeton klankosova.tv.

”Nëse nuk rritet paga qysh po dojmë na, detyrohemi me lanë punën pas 20 vjetësh”, tha Jusuf Azemi për Klan Kosovën.

Sipas tyre, Komuna e Prishtinës u ka thënë se do ua ripërtrijnë kontratat e punës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkelzen Krelani shpall të pavlefshme diplomën e shkollës së mesëm…