Putini ka dy djem të fshehtë me të dashurën e tij Alina Kabaeva

01 maj 16:59

Vladimir Putin ka dy djem të fshehtë nga ‘dashnorja’ e tij gjimnastja Alina Kabaeva, sipas një raporti të ri.

Djali i parë ka lindur në fshehtësi në Zvicër në mes të sigurisë së madhe në vitin 2015, thotë një burim i afërt me mjekun obstetër që ishte në lindje, shkruajnë mediet e huaj, transmeton Demokracia.com.

Djali i dytë u lind në Moskë në vitin 2019 me të njëjtin specialist që ka shkruar në Rusi për këtë lindje, thuhet në një hulumtim të gazetës zvicerane Sonntagszeitung.

Udhëheqësi rus, i cili do të jetë 70 vjeç këtë vit, që nga viti 2007 ka mohuar një lidhje me fituesen e medaljes së artë olimpike, Kabaeva, tani 38 vjeç.

Ai e ka fshehur familjen e tij të supozuar sekrete dhe nuk ishte i pranishëm në asnjërën nga lindjet.

Raporti konfirmon thashethemet për një familje Putin-Kabaeva, me përjashtim të sugjerimit se kishte një djalë të lindur në 2019 dhe jo binjakë.

Gjithashtu tregon se Kabaeva është zonja e parë sekrete ruse në një kohë kur vendi po vuan humbje të mëdha nga lufta me Ukrainën.

Putin – i cili në vitin 2013 njoftoi divorcin e tij nga gruaja Lyudmila, një ish-stjuardesë e Aeroflot – ka thënë më parë: “Kam një jetë private në të cilën nuk lejoj ndërhyrje. Duhet të respektohet”.

Kabaeva thotë se ka takuar një burrë që “e dua shumë”, duke shtuar “Ndonjëherë ndihesh aq e lumtur sa edhe ndihesh e frikësuar”.

Në vitin 2001, Kabaeva u ndalua përkohësisht nga garat në gjimnastikë ritmike pasi dështoi në një test dopingu. Një vit më parë ajo kishte fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike verore të vitit 2000. Dikur konsiderohej si gruaja më e përshtatshme e Rusisë.

Një herë ajo pozoi pothuajse nudo për Maxim dhe u përshkrua si “plot seksy” nga një fotograf. Ka pasur shumë raporte që ajo mbante një unazë martese, por nuk kishte të dhëna për një martesë.

Ajo raportohet të ketë një flotë me limuzina Maybach në dispozicion të saj dhe u pa e rrethuar nga një skuadër mitralozësh që merreshin me rojet e sigurisë gjatë vizitave në një kafene në Moskë, kjo tregon se ajo kualifikohet për sigurinë e nivelit shtetëror. Shumë rusë e panë atë si arsyen e prishjes së martesës së Putinit me ish-zonjën e parë Lyudmila, 63, nënë e dy vajzave të tij të rritura.

Diktatori i Bjellorusisë fqinje, Alexander Lukashenko la të kuptohet se vendimi i divorcit të Putinit erdhi për shkak se Kabaeva “ushtroi presion mbi presidentin”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Renato Sanches do të jetë një lojtar i Milan në…