Qemajl Mustafa rimerr kreun e PDK-së në Gjilan

21 prill 20:08

Kuvendi zgjedhor i Degës së PDK-së në Gjilan, po ashtu u zhvillua me frymë demokratike dhe konform procedurave demokratike për procesin zgjedhor.

Në emër të PDK-së nga qendra foli nënkryetari Uran Ismaili dhe Zenun Pajaziti, të cilët theksuan procesin dhe garën demokratike në Gjilan, në secilën nëndegë, me platformën Dekada e Re e cila u bë për anëtarësinë e gjerë dhe qytetarët, vizion i së ardhmes duke iu bashkuar vizionit të liderit Kadri Veseli dhe PDK-së, për të ardhmen me besim, zhvillim dhe integrim.

Po ashtu, u theksua rëndësia e procesit zgjedhor, për Dekadën e Re, fuqizimit të shtetit dhe shtetësisë së Kosovës.

Pas numërimit të votave, rezultatet për kandidatët ishin si vijon: Qemal Mustafa, 197, ndërsa Flurim Arifi me 80 vota, 7 vota ishin të pavlefshme.

Po ashtu, Kuvendi zgjedhor në Gjilan, votoi për delegatët për Konventën qendrore të partisë dhe anëtarët e Këshillit drejtues.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Liverpooli është rikthyer sërish në krye të renditjes në Premier…